Włosy przetłuszczające się – jak o nie dbać?

szampon

Wiele osób ma duży problem z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów, a właściwie z przetłuszczaniem się skóry głowy. Mimo stosowania wielu szamponów walka z tłustymi  włosami dla wielu osób wciąż jest przegrana. Jak dbać o  tego typu włosy? Czy trzeba je myć codziennie?

Używaj wyłącznie delikatnych ekologicznych, delikatnych szamponów

Osoby, które mają problem z przetłuszczaniem się skóry powinny używać szampony zawierające jak najmniej składników chemicznych. Warto unikać przede wszystkim szamponów , które zawierają silikony. Potęgują one przetłuszczanie się. Możemy także odstawić w miarę możliwości zbędne odżywki o oleistej konsystencji. Doskonałym rozwiązaniem dla osób mających problemy z przetłuszczającą się skórą są  szampony dla dzieci. Dlaczego? Są one bardzo delikatne, stworzone na bazie naturalnych składników oraz przede wszystkim są ekologiczne.

szampon2

Nagietek, lawenda i szałwia – pomocne w leczeniu

Warto oprócz używania delikatnych, pozbawionych chemii szamponów co jakiś czas robić płukankę ziołową z nagietka, lawendy, rumianku oraz szałwii. Zioła te doskonale odżywią naszą skórę głowy. Dostaniemy je bez problemu w każdym sklepie zielarskim.  Napar z wymienionych ziół ilość wydzielającego się łoju.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s