Wybieramy buty trekkingowe

buty 1

Odpowiednie buty to podstawa jeśli wybieramy się w górską wycieczkę i chcemy zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz komfort. Wbrew pozorom zakup dobrego obuwia wcale nie jest taki prosty. Na rynku istnieje bardzo wielu  producentów odzieży i obuwia sportowo – turystycznego. Nie zawsze jednak dysponujemy odpowiednią wiedzą i nie wiemy jakie buty spełnią nasze oczekiwania.

Buty All Terrain – najlepsze na spacer do lasu

Buty All Terrain to idealne rozwiązanie dla osób, które nie wyruszają w dalekie wyprawy, ale lubią od czasu do czasu pobiegać po lesie lub  nie jest im obcy Nordic Walking. Buty tego typu są przede wszystkim bardzo lekkie. Materiał z, którego są wykonane to zazwyczaj delikatna skóra zamszowa i tworzywa sztuczne. Są to buty niskie (do kostki) – stopa w nich swobodnie oddycha.

buty2

Buty Hiking na krótkie wyprawy

Obuwie tego typu to przede wszystkim wyższa cholewka. Gwarantuje ona większą stabilizację stopy. Chroni także przed wszelkimi skręceniami oraz zwichnięciami.  Często w butach tych znajduje się membrana, która sprawia, że możemy w nich spacerować nawet w ulewie.

buty 3

Buty Trekking – obuwie dla pasjonatów wspinaczki górskiej

Obuwie Trekking to typowy produkt do wspinaczki górskiej. Skóra nubukowa oraz licowa gwarantuje doskonałą wytrzymałość. Dodatkowo buty te posiadają gumowy otok – chron on przed uszkodzeniami mechanicznymi. To obuwia tego typu możemy także bez problemu podpiąć raki paskowe, które dodadzą nam stabilności i bezpieczeństwa przy trudnym, niebezpiecznym podłożu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s